Menu główne
Pozostałe
Zrealizowane Projekty

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy


Śladami przeszłości


Ta ziemia od innych mi droższa


Pański Ogród


Każde dziecko jest inne - edukacja przez indywidualizację w Gminie Zarszyn.

Szkoła Marzeń

Zobacz jak realizowaliśmy nasz program.

Statystyki


Wszystkie wizyty: 2493
Dzisiaj: 175

gości na stronie:
1

Newsletter
Certyfikaty
Katalog Gwiazdor
Kalendarz
BIP

UWAGA RODZICE
15.11.2018

Dyrektor szkoły informuje, że 22.11.2018r. tj. czwartek odbędą się śródroczne spotkania z Rodzicami wg. następującego harmonogramu:

Spotkanie ogólne - Sala gimnastyczna  godz. 16.00 - obowiązkowo wszyscy rodzice.

Następnie spotkania z wychowawcami  w klasach : "0" - VIII i oddziały gimnazjalne

Spotkanie Rady Rodziców -  po spotkaniu z wychowawcami (w jadalni)

dodał: admin więcej Komentarzy [0]
Podsumowanie projektu pn.: „Przez stulecie pod wspólnym niebem. Zarszynianie – życie, praca i wiara”
15.11.2018

11 listopada 2018 r. w Domu Ludowym w Zarszynie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu dofinansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, zatytułowanego: „Przez stulecie pod wspólnym niebem. Zarszynianie – życie, praca i wiara” realizowanego przez Stowarzyszenie „Inicjatywa” w Zarszynie.

dodał: admin więcej Komentarzy [0]
POLSKO - PAMIĘTAMY
15.11.2018

 We  wtorek 13 listopada cała społeczność przedszkolna obchodziła  100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci w strojach biało-czerwonych z  kotylionami, zebrały się w sali korekcyjnej. Wystrój sali dopełnił podniosłą atmosferę uroczystości, w której wzięli udział także zaproszeni rodzice oraz uczniowie klasy III. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem  Hymnu Narodowego, a następnie przedszkolaki przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych i pieśni patriotycznych co stało się okazją do nauki patriotyzmu, okazywania szacunku symbolom narodowym oraz  oddania  czci bohaterom. Dziękujemy rodzicom za obecność i wspólne świętowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Pauliny Dominiak za przygotowanie kotylionów.
dodał: admin więcej Komentarzy [0]
Wizyta w Urzędzie Gminy
15.11.2018

Sześciolatki  korzystając z zaproszenia wybrały się na wycieczkę tym razem do Urzędu Gminy  gdzie spotkały się z paniami Katarzyną Olearczyk oraz Moniką Malik mamusiami  naszych koleżanek z grupy. Panie opowiedziały dzieciom o swoim zawodzie, codziennej pracy w urzędzie, a dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska ich stanowisk  pracy. Ogromną atrakcją spotkania okazało się przybijanie urzędowych pieczątek oraz takie urządzenie jak niszczarka do papieru. Na zakończenie wszyscy obdarowani zostali  pamiątkami związanymi z naszą miejscowością  oraz słodkościami. Przedszkolaki podziękowały piosenką oraz wręczyły własnoręcznie wykonane kartki. Wizyta ta była ważną lekcją dla przyszłych pierwszoklasistów a zarazem wspaniałą przygodą, która na długo zapamiętają.
dodał: admin więcej Komentarzy [0]
"KROWA KŁAMCZUCHA" - TEATRZYK KUKIEŁKOWY
13.11.2018

We wtorek 6 listopada br. zawitał do naszej szkoły  teatrzyk kukiełkowy Tomcio z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. „Krowa kłamczucha” na podstawie bajki Janiny Porazińskiej ,,Koza kłamczucha”. Wszystkie  przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III z zaciekawieniem oglądały historię o niesfornej krowie, która okłamywała swoich bliskich. Spektakl w sposób humorystyczny ukazał, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać. Na zakończenie dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za spektakl oraz zrobiły sobie wspólne zdjęcie z kukiełkami.
dodał: admin więcej Komentarzy [0]
100 lecie Niepodległości
12.11.2018

Uczniowie,  nauczyciele naszej szkoły i zaproszeni goście z Dziennego Domu SENIOR+ w Zarszynie świętowali w piątek biorąc udział w Akcji „Rekord dla Niepodległej”. Akcja polegała na wspólnym odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez społeczności szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w kraju i za granicą 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wspólne śpiewanie hymnu narodowego odbyło się na boisku szkolnym o godz. 11.11.
Następnie uczniowie klas I-IV czytali dla Seniorów wiersze patriotyczne, a dzieci z oddziału przedszkolnego odśpiewały pieśni patriotyczne zachęcając gości do wspólnego śpiewania.
Film z tego wydarzenia i galeria zdjęć dostępna na: https://www.facebook.com/spzarszyn/
dodał: admin więcej Komentarzy [0]
Przedszkolaki w pracowni historycznej
09.11.2018

Sześciolatki uczestniczyły w żywej  lekcji historii na temat ,,Urządzenia domowe dawniej i dziś” prowadzonej przez nauczyciela historii pana wicedyrektora Jacka Leszczyńskiego. Dzieci miały możliwość zobaczenia urządzeń, które były używane w przeszłości. Wielką radość sprawiła możliwość obejrzenia na własne oczy  dawnych urządzeń i porównywanie ich z tymi aktualnymi. Przedszkolaki, poznały takie sprzęty jak: młynek do kawy, żelazko na duszę,  lampy naftowe, radio, maszynę do szycia oraz aparaty fotograficzne. Widzieć i dotykać, to wspaniały sposób przekazywania wiedzy z odległych dla przedszkolaków czasów.
dodał: admin więcej Komentarzy [0]
Wycieczka do Banku Spółdzielczego w Zarszynie
07.11.2018

W dniu 30 października br. sześciolatki wybrały się na wycieczkę do miejscowego Banku Spółdzielczego, której celem  było zapoznanie dzieci z pracą urzędników bankowych.  Na miejscu czekała na nas pani dyrektor Beata Haduch, która serdecznie nas powitała, następnie opowiedziała o pracy swojej i innych pracowników banku. Z zaciekawieniem słuchaliśmy tych opowieści. Następnie dowiedzieliśmy się jak transportuje się pieniądze oraz  gdzie się je przechowuje. Każdy przedszkolak obejrzał z bliska klucze do sejfu. Najwięcej emocji  wzbudziła jednak liczarka do pieniędzy oraz urządzenie do wykrywania fałszywych banknotów. Przedszkolaki miały możliwość przeliczenia  pieniędzy oraz sprawdzania ich pod kątem prawdziwości.  Dzieci dowiedziały  się jak niezwykłe są polskie banknoty, jakie znaki są w nich ukryte. Pani dyrektor przygotowała również dla nas zabawę w grupach - układanie puzzli, które oczywiście związane były z bankiem. Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobną pamiątkę od Banku oraz słodycze. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani dyrektor oraz pracownikom za miłe przyjęcie.  

dodał: admin więcej Komentarzy [0]

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71]
Dziennik elektroniczny

Reklama
Przyjaciele Szkoły
Podziękowania za pomoc, życzliwość i współpracę okazywaną naszej szkole w roku szkolnym 2016/17 otrzymali rodzice: Ewelina Szczęsny, Katarzyna Olearczyk, Marta Stapińska, Agata Żyłka, Edyta Leszkiewicz, Małgorzata Szary, Ewelina Suwała, Karolina Wanielista, Teresa Komańska, Aneta i Sebastian Zimak, Agata Piech, Wioleta Buczek, Ewa Kot, Anna Gajewska, Samanta Kłodowska, Celina Kuzian, Dorota Deszczyńska, Jolanta Węgrzyn, Irena Żyłka, Danuta Kraska, Ewelina Bielawska, Magdalena Tomków, Joanna Kilar, Maria Betlej i Agnieszka Czarnik.
RÓWNANIE SZANS

Nasi sponsorzy

Konkurs
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Pogoda
Gmina Zarszyn

Mapa
Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Współpraca ze Stowarzyszeniem „INICJATYWA” w Zarszynie


2006 Wszelkie prawa zastrzeżone | SP Zarszyn

Witryne prowadzi Anna Ćwiakała
Nauczyciele Uczniowie Rodzice

Warto zobaczyc

www.kanondladzieci.pl

 

www.misie.com.pl

www.reedukacja.prv.pl