Menu główne
Pozostałe
Zrealizowane Projekty

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy


Śladami przeszłości


Ta ziemia od innych mi droższa


Pański Ogród


Każde dziecko jest inne - edukacja przez indywidualizację w Gminie Zarszyn.

Szkoła Marzeń

Zobacz jak realizowaliśmy nasz program.

Statystyki


Wszystkie wizyty: 1
Dzisiaj: 1

gości na stronie:
0

Newsletter
Certyfikaty
Katalog Gwiazdor
Kalendarz
BIP

Pasowanie klasy I
05.10.2016

W dniu 30 IX pierwszoklasiści uczestniczyli w akcie pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Zarszynie. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością czeka ono każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami, kolegami. Czeka na dzień, w którym stanie się pełnoprawnym uczniem i poprzez PASOWANIE zostanie włączone do społeczności szkolnej. Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli kroki poloneza. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Marszowym krokiem wkroczyły pierwszaki do pięknie udekorowanej sali, a gromkie oklaski zgromadzonych gości dodawały im odwagi, bo przecież pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Komendant Policji w Besku Pan Marian Stapiński, Pani  Dyrektor, grupa sześciolatków z wych. Panią Anną Knurek, rodzice i fotoreporterka „Korso Gazety Sanockiej” oraz Ola i Amelia z kl. III...


Po odśpiewaniu hymnu uczniowie kl. I zachęceni przez starsze koleżanki rozpoczęli uroczystość występem artystycznym: recytowali wiersze, śpiewali, grali na instrumentach, tańczyli… Swoimi zdolnościami zachwycili publiczność, która nagrodziła ich gromkimi brawami i orzekła, że mogą zostać pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Zarszynie.
W trakcie ślubowania pierwszoklasiści z wielką powagą obiecali, że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i ojczyźnie, że będą dobrymi kolegami i pilnymi uczniami.

Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor poprzez dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i legitymacji. Rodzice i goście obdarowali pierwszaków wspaniałymi prezentami. Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym dniu pamiątkowego zdjęcia klasowego. Na zakończenie uroczystości w klasie czekały słodkie niespodzianki.

Klasa I Szkoły Podstawowej w Zarszynie w r. szk. 2016/2017:

 1. Lena
  Bielawska
 2. Natalia
  Czopor
 3. Julia
  Kilar
 4. Nikola
  Komańska
 5. Oliwia
  Kwiatkowska
 6. Szymon
  Małek
 7. Tomasz
  Małek
 8. Milena
  Tomków
Wychowawca: Grażyna Kurpiel

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach szkoły.

dodał: admin Komentarzy [0]

Dziennik elektroniczny

Reklama
Przyjaciele Szkoły
Podziękowania za pomoc, życzliwość i współpracę okazywaną naszej szkole w roku szkolnym 2016/17 otrzymali rodzice: Ewelina Szczęsny, Katarzyna Olearczyk, Marta Stapińska, Agata Żyłka, Edyta Leszkiewicz, Małgorzata Szary, Ewelina Suwała, Karolina Wanielista, Teresa Komańska, Aneta i Sebastian Zimak, Agata Piech, Wioleta Buczek, Ewa Kot, Anna Gajewska, Samanta Kłodowska, Celina Kuzian, Dorota Deszczyńska, Jolanta Węgrzyn, Irena Żyłka, Danuta Kraska, Ewelina Bielawska, Magdalena Tomków, Joanna Kilar, Maria Betlej i Agnieszka Czarnik.
RÓWNANIE SZANS

Nasi sponsorzy

Konkurs
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Pogoda
Gmina Zarszyn

Mapa
Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Współpraca ze Stowarzyszeniem „INICJATYWA” w Zarszynie


2006 Wszelkie prawa zastrzeżone | SP Zarszyn

Witryne prowadzi Anna Ćwiakała
Nauczyciele Uczniowie Rodzice

Warto zobaczyc

www.kanondladzieci.pl

 

www.misie.com.pl

www.reedukacja.prv.pl