Menu główne
Pozostałe
Zrealizowane Projekty

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy


Śladami przeszłości


Ta ziemia od innych mi droższa


Pański Ogród


Każde dziecko jest inne - edukacja przez indywidualizację w Gminie Zarszyn.

Szkoła Marzeń

Zobacz jak realizowaliśmy nasz program.

Statystyki


Wszystkie wizyty: 5799
Dzisiaj: 486

gości na stronie:
1

Newsletter
Certyfikaty
Katalog Gwiazdor
Kalendarz
BIP

„Najpiękniejsze wiersze dzieciństwa w kolorowej inscenizacji” – edycja 2
07.04.2017

W dniu 6 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej w Zarszynie odbyła się druga edycja gminnego konkursu czytelniczego zatytułowanego „Najpiękniejsze wiersze dzieciństwa w kolorowej inscenizacji”. Organizatorami tej czytelniczej imprezy były – podobnie jak w pierwszej edycji – Gminna Biblioteka Publiczna w Zarszynie oraz Biblioteka szkolna SP w Zarszynie, zaś patronat honorowy objął Wójt Gminy Zarszyn. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu całej gminy. Każda z uczestniczących szkół reprezentowana była przez 1-2 dzieci. Łącznie do konkursu przystąpiło 10 osób, które prezentowały wybrany przez siebie wiersz z literatury dziecięcej.

Jury brało pod uwagę zdolności aktorskie, charakteryzację oraz użycie i dobór rekwizytów.
W kategorii klas I-III bezkonkurencyjne okazały się uczennice SP w Pielni – Monika Kończyk i Emilia Mróz, które fantastyczne zaprezentowały wiersz Hanny Niewiadomskiej „Ploteczki”. Tuż za nimi uplasowała się uczennica reprezentująca SP w Zarszynie – Amelia Komańska, która pięknie wyrecytowała wiersz zatytułowany „Dni tygodnia” autorstwa Ewy Mleko. Trzecie miejsce przypadło Soni Zawiślan ze SP w Nowosielcach, która przedstawiła zabawne losy Pawła i Gawła z twórczości Aleksandra Fredry.
Przedstawiciele klas IV-VI również godnie reprezentowali swoje szkoły. Bezapelacyjne zwyciężył duet uczennic ze SP w Jaćmierzu – Martyna Mazur i Justyna Jakiel, które brawurowo zainscenizowały przygody Pchły Szachrajki. Drugie miejsce zajął niezwykle utalentowany aktorsko uczeń Gracjan Teleżyński ze Szkoły Podstawowej w Długiem, który przygotował wiersz pt. „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej. Kolejne miejsca zajęli: Miłosz Klepacz i Paweł Wroniak z Bażanówki oraz Jakub Giera z Odrzechowej. Wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory, nie zabrakło oryginalnych rekwizytów, jak i pomysłowej charakteryzacji.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Każde dziecko otrzymało także poczęstunek.
Niniejszy konkurs miał na celu rozbudzenie chęci czytania oraz promocje czytelnictwa w gminie Zarszyn.


dodał: admin Komentarzy [0]

Dziennik elektroniczny

Reklama
Przyjaciele Szkoły
Podziękowania za pomoc, życzliwość i współpracę okazywaną naszej szkole w roku szkolnym 2016/17 otrzymali rodzice: Ewelina Szczęsny, Katarzyna Olearczyk, Marta Stapińska, Agata Żyłka, Edyta Leszkiewicz, Małgorzata Szary, Ewelina Suwała, Karolina Wanielista, Teresa Komańska, Aneta i Sebastian Zimak, Agata Piech, Wioleta Buczek, Ewa Kot, Anna Gajewska, Samanta Kłodowska, Celina Kuzian, Dorota Deszczyńska, Jolanta Węgrzyn, Irena Żyłka, Danuta Kraska, Ewelina Bielawska, Magdalena Tomków, Joanna Kilar, Maria Betlej i Agnieszka Czarnik.
RÓWNANIE SZANS

Nasi sponsorzy

Konkurs
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Pogoda
Gmina Zarszyn

Mapa
Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Współpraca ze Stowarzyszeniem „INICJATYWA” w Zarszynie


2006 Wszelkie prawa zastrzeżone | SP Zarszyn

Witryne prowadzi Anna Ćwiakała
Nauczyciele Uczniowie Rodzice

Warto zobaczyc

www.kanondladzieci.pl

 

www.misie.com.pl

www.reedukacja.prv.pl