Menu główne
Pozostałe
Zrealizowane Projekty

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy


Śladami przeszłości


Ta ziemia od innych mi droższa


Pański Ogród


Każde dziecko jest inne - edukacja przez indywidualizację w Gminie Zarszyn.

Szkoła Marzeń

Zobacz jak realizowaliśmy nasz program.

Statystyki


Wszystkie wizyty: 8989
Dzisiaj: 143

gości na stronie:
1

Newsletter
Certyfikaty
Katalog Gwiazdor
Kalendarz
BIP

Bezpiecznie w szkole i w środowisku
14.09.2017

Dzieci są mądre, ale brakuje im doświadczenia”- cytując słowa Janusza Korczaka, w taki sposób rozpoczął swoje wystąpienie dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej w Zarszynie st. asp. Marian Stapiński z posterunku policji w Besku. Celem jego prelekcji było przypomnienie młodzieży zasad dobrego współżycia w szkole i w środowisku w którym mieszkają oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócił  uczniom także uwagę na to, że wszelkie używki są zagrożeniem dla zdrowia i życia nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Mówił o szkodliwości niewłaściwego używania  środków medialnych, w tym komputera, który- jak wskazują fakty, są przyczyną wielu problemów, są miejscem tzw. cyberprzemocy. Komendant uświadomił naszym uczniom, że wiele takich negatywnych działań ma znamiona czynów karalnych lub przestępstw, które kierowane są do sądu.

Swoje wystąpienie podsumował optymistycznym stwierdzeniem, że w dzieciach i młodzieży tkwi wiele dobrego, a zaletę tę warto pielęgnować i kierować w stronę pomocy dla drugiego człowieka. 

dodał: admin Komentarzy [0]

Dziennik elektroniczny

Reklama
Przyjaciele Szkoły
Podziękowania za pomoc, życzliwość i współpracę okazywaną naszej szkole w roku szkolnym 2016/17 otrzymali rodzice: Ewelina Szczęsny, Katarzyna Olearczyk, Marta Stapińska, Agata Żyłka, Edyta Leszkiewicz, Małgorzata Szary, Ewelina Suwała, Karolina Wanielista, Teresa Komańska, Aneta i Sebastian Zimak, Agata Piech, Wioleta Buczek, Ewa Kot, Anna Gajewska, Samanta Kłodowska, Celina Kuzian, Dorota Deszczyńska, Jolanta Węgrzyn, Irena Żyłka, Danuta Kraska, Ewelina Bielawska, Magdalena Tomków, Joanna Kilar, Maria Betlej i Agnieszka Czarnik.
RÓWNANIE SZANS

Nasi sponsorzy

Konkurs
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Pogoda
Gmina Zarszyn

Mapa
Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Współpraca ze Stowarzyszeniem „INICJATYWA” w Zarszynie


2006 Wszelkie prawa zastrzeżone | SP Zarszyn

Witryne prowadzi Anna Ćwiakała
Nauczyciele Uczniowie Rodzice

Warto zobaczyc

www.kanondladzieci.pl

 

www.misie.com.pl

www.reedukacja.prv.pl