Menu główne
Pozostałe
Zrealizowane Projekty

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy


Śladami przeszłości


Ta ziemia od innych mi droższa


Pański Ogród


Każde dziecko jest inne - edukacja przez indywidualizację w Gminie Zarszyn.

Szkoła Marzeń

Zobacz jak realizowaliśmy nasz program.

Statystyki


Wszystkie wizyty: 46021
Dzisiaj: 340

gości na stronie:
2

Newsletter
Certyfikaty
Katalog Gwiazdor
Kalendarz
BIP

Co robić, gdy dziecko sięga po substancje psychoaktywne?
29.11.2018

22 listopada br. w naszej szkole miało miejsce spotkanie nauczycieli i rodziców z dr. Markiem Motyką, pracownikiem Instytutu Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego, który wygłosił prelekcję na temat Skala i przyczyny używania środków psychoaktywnych przez młodzież województwa podkarpackiego, wskazania dla profilaktyki.”Prelegent zapoznał licznie zgromadzonych na sali gimnastycznej słuchaczy z różnymi substancjami uzależniającymi, które są dostępne na rynku. Z badań przeprowadzonych przez prelegenta wynika, że statystyczny uczeń Podkarpacia niepokojąco często po nie sięga. Środki te, mimo zakazów i sankcji, są dość powszechne i dostępne. Co robić, gdy dziecko po nie sięgnie? Jak temu zapobiec? Gdzie udać się po pomoc? O tych wszystkich problemach dotykających współczesnych nastolatków, a nawet dzieci młodsze,  opowiadał dr Marek Motyka. 

Wnioski nasuwają się same. Należy wzmóc czujność, zarówno ze strony rodziców jak i nauczycieli. Należy na szeroką skalę prowadzić działania profilaktyczne, a także włączyć się w kampanie promujące zdrowy styl życia i alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego. Zadania te adresowane są zarówno do rodziców jak i nauczycieli, a także do uczniów.

dodał: admin Komentarzy [0]

Dziennik elektroniczny

Reklama
Przyjaciele Szkoły
Podziękowania za pomoc, życzliwość i współpracę okazywaną naszej szkole w roku szkolnym 2016/17 otrzymali rodzice: Ewelina Szczęsny, Katarzyna Olearczyk, Marta Stapińska, Agata Żyłka, Edyta Leszkiewicz, Małgorzata Szary, Ewelina Suwała, Karolina Wanielista, Teresa Komańska, Aneta i Sebastian Zimak, Agata Piech, Wioleta Buczek, Ewa Kot, Anna Gajewska, Samanta Kłodowska, Celina Kuzian, Dorota Deszczyńska, Jolanta Węgrzyn, Irena Żyłka, Danuta Kraska, Ewelina Bielawska, Magdalena Tomków, Joanna Kilar, Maria Betlej i Agnieszka Czarnik.
RÓWNANIE SZANS

Nasi sponsorzy

Konkurs
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Pogoda
Gmina Zarszyn

Mapa
Mapa Polski Targeo
Powered by Targeo® | AutoMapa®
Współpraca ze Stowarzyszeniem „INICJATYWA” w Zarszynie


2006 Wszelkie prawa zastrzeżone | SP Zarszyn

Witryne prowadzi Anna Ćwiakała
Nauczyciele Uczniowie Rodzice

Warto zobaczyc

www.kanondladzieci.pl

 

www.misie.com.pl

www.reedukacja.prv.pl