Pandemia koronawirusa sprawiła, że w ciągu kilkunastu tygodni świat stanął w miejscu i zastygł z niepokoju, przerażenia, strachu. Jest to dla wszystkich trudny czas, szczególnie dla nas, uczniów, którzy chyba po raz pierwszy w życiu musimy zmierzyć się z realnym zagrożeniem i podjąć nowe wyzwania. Od 12 marca 2020 roku nie chodzimy do szkoły, a od 25 marca jesteśmy objęci nauczaniem zdalnym. Jest to dla nas wszystkich nowa sytuacja i potrzebujemy czasu, żeby się w niej odnaleźć. Nauczyciele dbają o ciągłość naszej wiedzy i online czuwają nad naszą samodzielną nauką, udzielając nam cennych wskazówek i wysyłając niezbędne materiały.

W tych trudnych chwilach możemy zawsze na nich liczyć, są wyrozumiali i wspierają nas. Mamy z nimi bardzo dobry kontakt.

Kiedyś, puszczając wodze fantazji, marzyliśmy, że szkoła zostanie zamknięta na dłużej, a my, uczniowie zyskamy dodatkowe, wolne od nauki dni. Dzisiaj te nasze – jakże dziecinne  z perspektywy czasu – pragnienia ziściły się. Ale nie takiej „wolności” chcieliśmy. Uświadomiliśmy sobie, jak bardzo nam brakuje szkoły. Nie możemy spotykać się z przyjaciółmi, jeździć na wycieczki, bawić się na szkolnych dyskotekach ani uczestniczyć w innych wydarzeniach, które były nieodłączną cząstką naszego szkolnego życia. Martwimy się również zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty i naszą przyszłością. Czekają nas powtórki, a życie pokazało, że bez nauczycielskiego nadzoru trudno nam się zmobilizować w domu do nauki. Obiecujemy jednak, że zrobimy wszystko, aby w tej nowej sytuacji sprostać wymaganiom i oczekiwaniom nauczycieli i rodziców.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich naszych kolegów i koleżanek ze szkoły – wspierajmy się nawzajem, dbajmy o zdrowie swoje i naszych bliskich. Przecież wszyscy jesteśmy odpowiedzialni, mądrzy i można na nas polegać.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim naszym Nauczycielom, Koleżankom i Kolegom życzenia zdrowia i spokoju.

                             Zosia Kwiatanowska, Oliwia Haduch, Weronika Jakiel, Filip Małek