1 czerwca – dzień szczególny w życiu każdego dziecka! W naszej szkole zorganizowano wiele ciekawych atrakcji m.in.: rajdy rowerowe, liczne konkursy i zabawy, oglądanie filmów, wycieczki do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej, pokaz baniek mydlanych, rozgrywki sportowe, pieczenie muffinek, spotkania z P. Agnieszką Bieleń z GBP w Zarszynie oraz malowanie kredą przez najmłodszych.
Z okazji Dnia Dziecka dla kl. III Szkoły Podstawowej w Zarszynie zorganizowane było spotkanie z mamą naszego ucznia Patryka- pani Patrycja Ciupka, która opowiedziała nam o swojej pasji, jaką jest pieczenie, dekorowanie ciast i tortów, a także podzieliła się swoimi tajnikami na udane muffinki. Dla uczniów przygotowana była również prezentacja, która przedstawiała przepięknie udekorowane przez naszego gościa torty na każdą okazję.
Następnie każde dziecko miało możliwość połączyć i wymieszać składniki według przepisu. Uczniowie otrzymali kolorową masę cukrową, z której modelowali i wykrawali różne kształty za pomocą specjalnych foremek. Dzięki temu mogli przepięknie przystroić swoją babeczkę, czego efekt widać na zdjęciach. Kto wie może mamy wśród uczniów przyszłych cukierników?
Kolejnym gościem była Pani Agnieszka Bieleń z Gminnej Bibioteki Publicznej w Zarszynie, która w ramach programu innowacyjnego ,, Czym skorupka nasiąknie…” odwiedziła kl. III. Uczniowie mogli wypowiedzieć się na temat dzieci żyjących na różnych kontynentach, o ich kulturze, zwyczajach, a także trudnościach z jakimi muszą się zmagać. Następnie Pani Agnieszka przeprowadziła w klasie krótki quiz ze znajomości treści omawianych na spotkaniach. Wygrani otrzymali nagrody w formie upominków.
Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców za pyszny poczęstunek: kiełbaski z grilla, popcorn, słodycze, napoje oraz poświęcony czas.