Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja starsi uczniowie naszej szkoły na zdalnych lekcjach historii zostali zapoznani z tym ważnym wydarzeniem dotyczącym naszej Ojczyzny. Na zajęciach ukazano reformy Sejmu Wielkiego, głównych twórców Konstytucji, treść i zasady kształtujące nowy ustrój Rzeczypospolitej. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu dla Polski wprowadzonej ustawy zasadniczej, wielkim dokonaniu polskiej myśli prawniczej i politycznej. Wskazano na współczesne obchody ustanowienia Konstytucji 3 Maja, jako święta narodowego, widoczny znak naszej tożsamości, ważny element polskiego dziedzictwa narodowego. Młodsi koledzy tradycyjnie świętowali w szkole.

dodał : Anna Ćwiąkała
13 maja, 2021
12:13 pm
Clear Filters
15 czerwca 2026
W marcu 2026 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 30 uczniów od…
15 czerwca 2026
28 maja naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy ,,trzask.pl’’., pan Dariusz Rochecki, który podzielił się z nami wspomnieniami z wyprawy…


