W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie brali udział w wielu ciekawych konkursach rozwijających ich kompetencje z języków obcych. Oto krótkie podsumowanie:
W II semestrze nasi siódmo- i ósmoklasiści brali udział w trzech powiatowych konkursach językowych w Sanoku i w Besku. Maja Zimak, Maja Betlej, Jacek Gburyk, Julian Semenowicz i Seweryn Dziurkowski poświęcili sporo swojego czasu rozwijając umiejętności porozumiewania się w j. angielskim i godnie reprezentowali naszą szkołę podczas nich. Wszyscy sprawili się bardzo dobrze, a w szczególności Julek, który otrzymał wyróżnienie w powiatowym konkursie organizowanym przez SP3 w Sanoku „British or American”.
Na uwagę zasługują także uczestnicy międzynarodowego konkursu językowego „The Big Challenge”. W tym semestrze wzięło w nim udział ponad 20 uczniów z klas 4-8. Bardzo wysokie wyniki osiągnęli: Maja Zimak kl. 7, Zuzanna Olearczyk kl.5, Jacek Gburyk kl.8, Krzysztof Gburyk kl.4 i Adrian Wojtoń kl. 7.
Nie można zapomnieć także o najmłodszych uczniach. Kl. I-III brały udział w ogólnopolskim konkursie z j. angielskiego „Olimpusek”. Szczególne wyróżnienie należy się tutaj Laurze Dziurkowskiej z kl. 1, która wykazała się wspaniałą znajomością języka obcego i otrzymała najwyższy wynik w szkole.