W dniu 18 maja w ramach realizowanego w klasie czwartej programu SP! SERCE I POMOC w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła mama jednej z uczennic pani Anna Trelewicz. Z okazji Dnia Matki uczniowie wykonali laurki dla mamy. Dzieci miło i kreatywnie spędziły czas na komponowaniu kwiatów dla mam i pisaniu własnych „z serca płynących życzeń”. Mamy nadzieję, że laurki spodobają się mamom, a w dniu Ich święta życzymy dużo zdrowia, radości, cierpliwości i zadowolenia z dzieci.

W Dniu Dziecka uczniowie klasy czwartej wzięli udział w zajęciach kulinarnych w ramach programu SP! SERCE I POMOC, które poprowadziła mama jednego z uczniów pani Patrycja Ciupka. Pod jej nadzorem dzieci przygotowały gofry. Zajęcia składały się z trzech części:
1. Przedstawienie tematu zajęć, poznanie produktów, przepisu, obliczenie i odmierzenie odpowiedniej ilości składników,
2. Przygotowanie ciasta i pieczenie gofrów pod nadzorem pani Patrycji i nauczycieli,
3. Dekorowanie i degustacja gofrów oraz porządkowanie sali.
Dzieci z zaangażowaniem wsypywały i mieszały składniki, kroiły owoce i dekorowały własnoręcznie wykonane słodkości. Podczas zajęć uczniowie mogli nie tylko rozwijać swoje zainteresowania praktyczne i kulinarne, ale też przekonać się, że wspólne przyrządzanie potraw sprawia wiele przyjemności i może być wspaniałą zabawą.

W ramach tego programu  klasa IV po raz pierwszy uczestniczyła w tzw. „aktywnych przerwach”. Uczniowie mogli rozruszać umysł i ciało w trakcie gier „Kółko i krzyżyk” oraz ” Twister”. Przygotowaniem i organizacją zabaw zajęły się uczennice należące do Koła Pomocy Uczniom. Celem zajęć była integracja uczniów oraz pokazanie pomysłów na ciekawe spędzenie przerw międzylekcyjnych. Kolejne zajęcia tego typu odbędą się już za tydzień, a jeśli inicjatywa się spodoba, być może będą organizowane częściej.