Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze zerówczaki i uczniowie także uczą się, jak żyć ekologicznie…  Uczestniczyliśmy w spotkaniu edukacyjnym, które odbyło się w Centrum Dziedzictwa przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej. Zajęcia poprowadziła Pani Agata Oskarbska – pracownik firmy TRANSPRZĘT, która przypomniała naszym uczniom zasady selektywnego zbierania odpadów komunalnych, przybliżyła system gospodarki komunalnej na terenie Gminy Zarszyn.
Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację i filmik edukacyjny. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce – segregując odpady. Na zakończenie wszyscy otrzymali breloczki
z logo firmy TRANSPRZĘT. Była to dla wszystkich cenna lekcja ekologii, która pomogła zrozumieć uczniom potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz zwiększyć świadomość w zakresie odpowiedzialności za odpady, a przede wszystkim za czystość naszej planety.
Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom dzieci zdobyły praktyczną wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, którą zastosują w swoim codziennym działaniu.
Dziękujemy pani Annie Niemiec za zaproszenie na tak ciekawe zajęcia.