Gratulacje dla Mai Stapińskiej, która zdobyła wyróżnienie w XII Konkursie Plastycznym pt.: „Bezpieczni w ruchu drogowym” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

W dniu 13.06.23 r. odwiedziła nas p. Barbara Kułak z Nadleśnictwa Rymanów, aby wręczyć dyplomy i nagrody zdobyte przez naszych uczniów w konkursie plastycznym pt.: „Spotkajmy się w lesie”. Oliwia Marcinik zdobyła I miejsce w kategorii kl. 2-4, a Bartosz Pyrchała III miejsce w kategorii kl.0-1.

W dniu 13 czerwca 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaćmierzu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych „Potyczki Matematyczne”. Z naszej szkoły udział wzięło sześciu uczniów:

  1. Adam Pyrchała kl. 3
  2. Laura Malik kl. 4
  3. Krzysztof Gburyk kl. 5
  4. Zuzanna Olearczyk kl. 6
  5. Julia Kilar kl. 7
  6. Maja Zimak kl. 8

Uczestnicy indywidualnie rozwiązywali zadania na poziomie danej kategorii wiekowej. Test zawierał różnorodne zadania tekstowe znacznie wykraczające poza podstawę programową danej klasy, trzeba było też sprawdzić się rachunkowo. Po podliczeniu punktów Krzysztof Gburyk – zajął I miejsce, Laura Malik oraz Zuzanna Olearczyk – II miejsce, Adam Pyrchała  – III miejsce.

W dniu 13.06.2023 r. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku odbyło się podsumowanie konkursu ortograficzno-informatycznego pt.: „Wirtualne potyczki ortograficzne”. Melania Semenowicz uczennica klasy VI zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VI . Serdecznie gratulujemy!!!

Nasze uczennice brały udział w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Serdeczne gratulacje dla Melanii Semenowicz, Laury Malik oraz Leny Gajewskiej, które reprezentowały naszą szkołę i gminę w eliminacjach powiatowych w Sanoku. Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą pożarniczo – ratowniczą, zwłaszcza Melania, która zdobyła 2 miejsce w turnieju. https://www.gov.pl/web/kppsp-sanok/eliminacje-powiatowe-otwp

Nasi uczniowie przez cały II semestr poszerzali swoją znajomość języków obcych i chętnie brali udział w konkursach językowych, zarówno na etapie szkolnym, powiatowym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczniowie kl. 8 Maja Zimak, Maja Betlej i Adrian Wojtoń reprezentowali naszą szkołę w dwóch konkursach powiatowych „British or American” oraz na najlepszego anglistę powiatu sanockiego. Zuzanna Olearczyk także awansowała do etapu powiatowego konkursu z j. angielskiego dla kl. 5 i 6 w Sanoku. Szkoła Podstawowa w Besku była organizatorem międzypowiatowego konkursu z j. angielskiego i j. niemieckiego, do którego po etapie szkolnym awansowała Maja Zimak, a finałowy etap konkursu z j. angielskiego zakończyła na 6 miejscu. W marcu nasi najmłodsi uczniowie z kl. I-III brali z kolei udział w ogólnopolskim konkursie z j. angielskiego „Olimpusek”, w którym Iga Stapińska zajęła 1 miejsce w Polsce, a Blanka Olearczyk, Bartosz Pyrchała oraz Laura Dziurkowska zdobyli tytuły laureatów. Natomiast w kwietniu 29 uczniów kl. IV-VIII podjęło wyzwanie w międzynarodowym konkursie on-line z j.angielskiego „The Big Challenge”. Niedawno opublikowane wyniki pokazały, że nasi uczniowie poradzili sobie świetnie, zwłaszcza Maja Zimak, Zuzanna Semenowicz, Zuzanna Olearczyk, Krzysztof Gburyk, Natalia Małek i Gabriel Komański, którzy otrzymali wysokie wyniki w swoich poziomach zaawansowania, a Maja i Zuzia S. osiągnęły wysokie 18 miejsca w województwie.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!