Gratulacje dla Jagody Toczek, z klasy VI, która uzyskała tytuł finalisty w Konkursie Biblijnym „Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa”.

„Rysowane wierszyki” – mamy dwóch finalistów konkursu wojewódzkiego. Organizatorem XIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Rysowane wierszyki” była Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. W tym roku odbył się on pod hasłem „Bajki dla dzieci Aleksandra Fredry”, czym uhonorowano rok 2023 jako rok tego polskiego poety. Tematem tegorocznego konkursu było zobrazowanie tekstu wiersza (lub jego fragmentu) ze zbioru bajek dla dzieci Aleksandra Fredry (proponowane utwory to: „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Osiołkowi w żłobie dano…”, „Sowa”, „Dwa koguty”, „Wieczerza z gwoździa”, „O czterech podróżnych” oraz „Wiatr i noc”). Jury brało pod uwagę walory estetyczne, indywidualność, oryginalność, nawiązanie do treści wiersza, poprawne zastosowanie wybranej techniki plastycznej. Uczniowie klasy II – Gracjan Małek i Szymon Szałankiewicz zostali finalistami konkursu, którego wręczenie nagród odbyło się 28 kwietnia 2023r.

W maju w SP w Pielni odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych. W kategorii uczniowie klas I-III: I miejsce  zajęła Olga Toczek z klasy I, a w kategorii  klas VII- VIII: I miejsce zdobyła Nikola Komańska z klasy VII.

GRATULACJE!