Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Sensoplastyczne zabawy” odbyły się w oddziale przedszkolnym. Tym razem zabawy z wykorzystaniem piasku – rysowanie kształtów na piasku, szukanie skarbu w postaci muszelek. A także zapachowe zagadki dzieci świetnie sobie poradziły.  Zajęcia czytelnicze z cyklu „Moi bohaterowie” w Gminna Biblioteka Publiczna w Zarszynie odbywają się cyklicznie. Tym razem dzieci poznały Florence Nightingale – słynną pierwszą profesjonalną pielęgniarkę na świecie, która została prekursorką pielęgniarstwa. Zajęcia czytelnicze grupy 0b z cyklu „Podróżujemy z żubrem Pompikiem”. Tym razem dzieci odwiedziły Woliński Park Narodowy. Zajęcia czytelnicze z cyklu „Bajeczki z walizeczki” w grupie 0a. Tym razem Pani Agnieszka przeczytała dzieciom bajeczkę pt. „Pszczółka Maja – Pierwszy Lot”, a także zapoznała dzieci z dwoma pluszakami – Pszczółką Mają i Filipem.  W grupie 0b kolejne zajęcia czytelnicze z cyklu „Podróżujemy z żubrem Pompikiem”- przedszkolaki odwiedziły Babiogórski Park Narodowy. Tym razem dzieci otrzymały logopedyczne zadanie pt.” Miny w zoo”. Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia.

Zajęcia w bibliotece szkolnej z p. Agatą, a związane były z Dniem Bibliotek i Bibliotekarzy, które świętowali 8 maja. Kolejne spotkanie to w klasie II  i oddziale  przedszkolnym lekcja z panią psycholog Justyną Haduch z cyklu „Szczęśliwe mózgi”-Dlaczego warto wybaczać?

Grupa  0b spotkała się z pielęgniarką szkolną panią Urszulą Wanielistą w celu wzbogacenia i utrwalenia wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowia i czystości. Dziękujemy bardzo za spotkanie.