Uczniowie naszej szkoły realizują poza szkołą swoje liczne pasje i zainteresowania. Jedną z nich jest ochrona przeciwpożarowa, u niektórych połączona z przynależnością do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W tym tygodniu Ci właśnie uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i wykazania się swoimi wiadomościami.
W poniedziałek odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kl. V-VIII, w których największą wiedzą wykazały się Melania Semenowicz, Laura Malik oraz Emilia Rysz.
Natomiast w dniu dzisiejszym 10 naszych uczniów – Melania Semenowicz, Julita Węgrzyn, Milena Kuźmiak, Gabriel Komański, Emilia Rysz, Lena Maciejowska, Jagoda Kuźmiak, Laura Malik, Lena Gajewska i Miłosz Kucharski – wzięło udział w eliminacjach gminnych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się w Jaćmierzu. Wszyscy pokazali, że wiedzą bardzo wiele na temat pożarnictwa oraz udzielania pierwszej pomocy. W szczególności jednak gratulujemy Melani Semenowicz z kl. VII i Miłoszowi Kucharskiemu z kl. III, którzy zajęli I miejsca w swoich grupach wiekowych (kat. kl. V-VIII i kat. kl. I-IV), a także Emilii Rysz z kl. VI, która zdobyła II miejsce (kat. kl. V-VIII). Miłosz, Melania i Emilka zostali nagrodzeni dyplomami oraz wartościowymi nagrodami, a już za miesiąc będą reprezentować naszą szkołę i gminę na eliminacjach powiatowych.
Serdecznie dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna w Zarszynie, w szczególności prezesowi Pawłowi Trelewiczowi i druhowi Pawłowi Maciejowskiemu za wsparcie w przygotowaniu uczniów do konkursu oraz transport na eliminacje gminne, a także OSP Posada Zarszyńska za pomoc w przygotowaniu młodzieży do turnieju.