29 maja wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Zarszyna odbyliśmy pierwszy rajd śladami patrona szkoły – Kuriera Jana Łożańskiego. Były to fragmenty trasy „Jaga- Kora”, szlaku kurierskiego, jakim przemieszczał się nasz patron. Trasa rozpoczęła się w Woli Wyżnej i prowadziła aż do Jasiela, na teren rezerwatu „Żródliska Jasiołki”, gdzie znajduje się obelisk poświęcony kurierom beskidzkim i Pomnik Żołnierzy Wojskowej Ochrony Pogranicza, którzy polegli w walkach z oddziałami UPA. Zapaliliśmy znicze przy obelisku kurierów beskidzkich i przy pomniku żołnierzy WOP. W Jasielu mieliśmy możliwość posilić się przepyszną kiełbasą, którą sami sobie usmażyliśmy na ognisku. Wszystkim dopisał dobry humor i zapał w pokonaniu trasy 15 km. Przepiękne widoki Beskidu Niskiego, barwne łąki pokryte kwiatami z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Był to bardzo udany rajd i miejmy nadzieję, że dopiero pierwszy i z pewnością nie ostatni!

dodał : Anna Ćwiąkała
7 czerwca, 2024
9:11 am
Clear Filters
11 czerwca 2026
W dniu 08.06.2026 r. odbyła się w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych 2025/2026. Gratulujemy Ewie Gieruli…
11 czerwca 2026
W dniu 29 maja 2026 r. uczniowie klasy 8 mieli okazję bliżej poznać ofertę edukacyjną kolejnych szkół ponadpodstawowych, uczestnicząc w…


