W dniu 28 października 2024 r. uczniowie z kl. IV i V uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jak wyglądało życie na wsi w dawnych czasach na przykładzie codziennego życia grup etnograficznych m. in. Bojków, Łemków czy Dolinian. Obejrzeli wnętrza i wyposażenie m.in. kurnej chaty, cerkwi, synagogi, szkoły, remizy strażackiej. Następnie uczniowie udali się na Rynek Galicyjski i z zainteresowaniem oglądali wnętrza m.in. sklepu kolonialnego, urzędu pocztowego, apteki, zakładu szewskiego, zegarmistrzowskiego, krawieckiego, karczmy z kręgielnią i innych. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do domu.

dodał : Anna Ćwiąkała
30 października, 2024
2:21 pm
Clear Filters
22 czerwca 2026
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kuriera Jana Łożańskiego w Zarszynie informuje, że w dniu 30 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie…
22 czerwca 2026
Dyrekcja szkoły informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 dla klas 0c – VIII w naszej szkole odbędzie się w…


