Ciekawe zajęcia w kwietniu to spotkanie z zakresu kodowania z robotem Super Doc przeprowadzone przez panią Agatą Żuchowską, która przybliżyła dzieciom podstawy programowania. Dzieci poprzez zabawę rozwijały umiejętność logicznego myślenia, pomysłowość oraz wyobraźnię.
Spotkanie z psychologiem szkolnym – tym razem z grupą 0b odbyły się zajęcia z psychologiem szkolnym panią Dorotą Tomczewską na temat emocji. Książka „Kolorowy potwór”, którą poznały dzieci w prosty sposób pozwala uczniom zobaczyć emocje w zupełnie nowym świetle.
Zerówka piekła chleb – w ramach tematyki tygodniowej „Z czego to jest zrobione”? dzieci poznały etapy powstawania chleba, począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i własnoręczny wypiek. Dzisiaj odbyła się degustacja pysznego i chrupiącego chlebka.
Pani Agata przeprowadziła kolejne zajęcia szachowe utrwalające poznane już figury.
Kolejna wizyta w Gminna Biblioteka Publiczna w Zarszynie. W ramach kolejnego spotkania z cyklu „Bajeczki z walizeczki” przedszkolaki poznały opowiadanie o ulubionej postaci – Kici Koci oraz towarzyszącym jej emocjom. Grupa starszych przedszkolaków poznała przygodę Franklina w bibliotece. Uczniowie z klasy 3 mieli okazję poznać kolejne przysłowie, które mówi o tym, że „mowa jest srebrem, a milczenie złotem”.
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich klasa I odwiedziła Bibliotekę Szkolną. Pani Agata przeczytała dwa opowiadania z książki pt. „Owieczki pana Pyzy”. Niektóre dzieci przy okazji wypożyczyły książki do czytania w domu.
Zerówka również miała zajęcia czytelnicze w bibliotece szkolnej z cyklu „Spotkanie z książką” na temat zwierząt leśnych i egzotycznych w oparciu o literaturę popularnonaukową.
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego WITAMINKI przedszkolaki zrealizowały kolejne wezwanie „Ogórkowo – szpinakowe”. Dzieci poznały walory zdrowotne i smakowe warzyw, fazy wzrostu tych roślin oraz możliwości przygotowania z nich potraw. W tym dniu brały udział w zajęciach kulinarnych wykonując muffinki szpinakowe. Wykonały również pracę plastyczną.