Klasa 8, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, aktywnie uczestniczyła w kolejnych wyjazdach edukacyjnych, których celem było bliższe poznanie oferty szkół ponadpodstawowych oraz świadome planowanie dalszej ścieżki kształcenia. Pierwsza wizyta odbyła się 12 lutego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić jej nowoczesne pracownie oraz poznać atmosferę panującą w liceum. Spotkania z nauczycielami i uczniami pozwoliły uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań dotyczących nauki oraz życia szkolnego. Kolejny wyjazd miał miejsce 27 marca do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Podczas wizyty ósmoklasiści poznali specyfikę kształcenia zawodowego, a także zaplecze dydaktyczne szkoły, obejmujące m.in. specjalistyczne pracownie i tereny wykorzystywane do nauki praktycznej. Była to doskonała okazja do przyjrzenia się różnorodnym kierunkom kształcenia oraz możliwościom rozwoju zawodowego. Oba wyjazdy stanowiły cenne doświadczenie dla uczniów, pomagając im lepiej zrozumieć swoje zainteresowania i predyspozycje, a także ułatwiając podjęcie jednej z pierwszych ważnych decyzji edukacyjnych w ich życiu.

dodał : Anna Ćwiąkała
1 kwietnia, 2026
9:30 am
Clear Filters
26 czerwca 2026
Piątek, 26 czerwca to ostatni dzień roku szkolnego 2025/2026. Na uroczystej akademii Pani Dyrektor podziękowała za ciężką pracę wszystkim uczniom,…
26 czerwca 2026
Grupa Aktywni Błękitni po raz ostatni w tym roku szkolnym włączyła się do akcji wysiania łąki kwietnej. Do działania zaangażowaliśmy…


