20.09.2018r. dla przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Grupa maluchów oraz starszaków wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej ,,Hrendówka”- leśniczówka. Celem wizyty, było sprawdzenie, czy „pani Jesień” już zawitała do lasu oraz bezpośrednia obserwacja piękna otaczającej przyrody. Na miejscu na przedszkolaków czekała pani B. Kułak referent d/s. edukacji. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami i pracownikiem Nadleśnictwa Rymanów poszły na spacer wędrując ścieżką przyrodniczą poszukiwali śladów jesieni. Pani Basia opowiadała dzieciom ciekawostki przyrodnicze i pokazywała , czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Wycieczka taka – to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Maluchy poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic .Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Wycieczka do lasu nie tylko wzbogaciła wiedzę przedszkolaków ale miała też walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Była również okazja do zjedzenia kiełbasek pieczonych na grillu oraz do wspólnych zabaw.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami wróciły do szkoły. Mamy nadzieję, że na długo wizyta w lesie pozostanie w ich pamięci. Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Rymanów oraz p. B. Kułak za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie.