czwartek, 23 maja, 2024
SP w Zarszynie ul.Bieszczadzka 19 38-530 Zarszyn
Strona główna Aktualności PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE

PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE

20.09.2018r. dla przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Grupa maluchów oraz starszaków wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej ,,Hrendówka”- leśniczówka. Celem wizyty, było sprawdzenie, czy „pani Jesień” już zawitała do lasu oraz bezpośrednia obserwacja piękna otaczającej przyrody. Na miejscu na przedszkolaków czekała pani B. Kułak referent d/s. edukacji. Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami i pracownikiem Nadleśnictwa Rymanów poszły na spacer wędrując ścieżką przyrodniczą poszukiwali śladów jesieni. Pani Basia opowiadała dzieciom ciekawostki przyrodnicze i pokazywała , czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także jak odróżnić drzewo liściaste od iglastego. Wycieczka taka – to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla dzieci. Maluchy poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic .Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Wycieczka do lasu nie tylko wzbogaciła wiedzę przedszkolaków ale miała też walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Była również okazja do zjedzenia kiełbasek pieczonych na grillu oraz do wspólnych zabaw.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń oraz z leśnymi pamiątkami wróciły do szkoły. Mamy nadzieję, że na długo wizyta w lesie pozostanie w ich pamięci. Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Rymanów oraz p. B. Kułak za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie.

U nas zawsze jest pogodnie

Zarszyn
zachmurzenie duże
16.4 ° C
16.4 °
14.1 °
96 %
1.1kmh
100 %
czw.
17 °
pt.
23 °
sob.
23 °
niedz.
22 °
pon.
23 °