17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne, dlatego też w ramach innowacji „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, odwiedziliśmy  zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową w Domaradzu. Powitała nas pani Dyrektor Lucyna  Cichocka- Gosztyła. Następnie głos zabrała P. Barbara Bocek ,która przedstawiła program spotkania.

Na początek  dzieci obejrzały  krótką prezentację o Irlandii, dowiedziały się o życiu jej patrona św. Patryka oraz Leprekona przygotowaną prze uczennice klasy V. Następnie powitano nas piosenką G-R-E-E-N w wykonaniu uczniów klas 0– III Potem odbył się  klasowy konkurs piosenki anglojęzycznej. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Uczniowie obydwu szkół  zmagali się również w konkurencjach sportowych. Zwycięzcami byli zarówno uczniowie ze szkoły Podstawowej w Zarszynie, jak też z Domaradza.

Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców w pięknie udekorowanych salach udaliśmy się do Szkolnej Izby Regionalnej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem  oglądały zgromadzone  zbiory, tj. przedmioty użytku codziennego, zabawki, stare banknoty i monety, przedmioty kultu religijnego. Izba gromadzi wiele skarbów dotyczących przeszłości Domaradza. Oprócz konkursu piosenki i rozgrywek sportowych odbył się również konkurs recytatorski klas pierwszych –również w języku angielskim.

Na pożegnanie  klasy I wspólnie zatańczyły taniec irlandzki przygotowany przez wolontariuszy klasyV, którzy pomagali w przebiegu całej uroczystości. Nie tylko dzieci, ale i nauczyciele chętnie robili sobie zdjęcia z irlandzkim skrzatem Laprekonem

Na koniec P.Dyrektor podziękowała wszystkim za zorganizowanie tak pięknej  imprezy i trud włożony w jej przygotowanie.

Uroczystość była bardzo udana ,wszyscy uczestnicy wspaniale  się bawili i ze smutkiem opuszczaliśmy mury szkoły w Domaradzu. Od naszych szkolnych  przyjaciół z Domaradza otrzymaliśmy drobne upominki ufundowane przez  rodziców, dziadków dzieci i nauczycieli.

Bardzo dziękujemy wszystkim za  pomoc w  organizacji tego  pięknego irlandzkiego dnia.

 Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego  wspólnego spotkania. Będzie to wspólna wycieczka  pod koniec roku szkolnego do Stobiernej.  

vdagdaes