Grupa szkolnych wolontariuszy zrzeszonych w KPU (koło pomocy uczniom) postanowiła odwiedzić dzieci niepełnosprawne z rymanowskiego Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego. W miniony poniedziałek udało się sfinalizować wyjazd i uczniowie pod opieką Marii Kuzin i Justyny Haduch pojechali do OREW-u. Wychowankom ośrodka zostały przekazane prezenty, a były to laurki wykonane przez członków KPU, a także przez dzieci ze świetlicy szkolnej pod okiem pani Ewy Ziobro. Dzieciom z OREW-u podarowano także torbę słodyczy.

Na progu ośrodka przywitała nas pani dyrektor Zuzanna Wojtoń, która opowiedziała nam o pracy z osobami niepełnosprawnymi. Potem nasi wolontariusze zaprezentowali krótki koncert: Amelia Komańska i Emilka Rysz zaśpiewały kilka piosenek, Damian Trelewicz zagrał znane utwory na gitarze, a Oliwia Czupiej dała krótki koncert gry na klarnecie. Chociaż naszym uczniom towarzyszyła mała trema, to koncert podobał się wszystkim, a w podziękowaniu otrzymali gromkie brawa. Potem rozpoczęła się zabawa integracyjna i przy wtórze znanych melodii wszyscy wesoło pląsali. Do gustu przypadła naszym uczniom zabawa „w orkiestrę”, gdzie pod batutą dyrygentki musieli zagrać na instrumentach strofy znanych melodii. Po wspaniałej zabawie i słodkim poczęstunku, uczniowie zwiedzili pracownie, w których wychowankowie pod czujnym okiem instruktorów wyczarowują prawdziwe dzieła sztuki, obrazy, zabawki, kartki świąteczne, wyroby z gliny, metalu i papieru.

W końcu dotarliśmy do pracowni ceramicznej gdzie opieką otoczył nas pan Robert Wielgosz. Tam uczniowie wykonali różne przedmioty z gliny, które zostaną wkrótce wypalone w piecu i dostarczone do naszej szkoły. Będą wspaniałą pamiątką z pobytu w rymanowskim ośrodku. Uczniowie byli bardzo poruszeni dobrą atmosferą panującą w ośrodku oraz miłym przyjęciem i postanowili, aby kiedyś zaprosić wychowanków OREW-u na zabawę integracyjną do naszej szkoły.