#zostanwdomu #dziennikwdziecznosci
Przypominamy, że czas obecny, pomimo, że spędzany w domu, nie jest czasem ferii czy wakacji. Wszyscy pracujemy lub uczymy – każdy we własnym domu. Mamy szczęście, że rozwój technologii daje nam taką możliwość. Każdy z nas na tyle, na ile jest w stanie, wykonuje swoje zadania. Najbliższe dni można wykorzystać do tego, aby spędzić więcej czasu z osobami bliskimi oraz z sobą samym. Tutaj pragnę zachęcić do poszukiwania konstruktywnych zajęć. Zajęć, na które być może, w natłoku codziennych obowiązków nie mielibyśmy czasu ani ochoty.

Jednym z takich zajęć może być wykonanie „Dziennika wdzięczności”. Starsi uczniowie mogą taki dziennik wykonać samodzielnie. Młodszym, nawet przedszkolakom, mogą w tym zadaniu pomóc rodzice. Każdy członek rodziny może mieć własny „Dziennik”, można założyć wspólny „Dziennik” dla całej rodziny. Będzie to dobra okazja do spędzenia czasu wspólnie oraz refleksji nad tym jak minął dzień, za co możemy być wdzięczni, co dobrego nas spotkało, co dobrego sami innym daliśmy. Forma oraz sposób prowadzenia takiego dziennika jest bardzo dowolna. Od dzisiaj do piątku będę udostępniać kolejne filmy, przygotowane przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej, z którą nasza szkoła współpracuje w ramach projektu „Myślę Pozytywnie”. Filmy są inspiracją, do tego w jaki sposób założyć i prowadzić swój „Dziennik Wdzięczności”. Uczniów, którzy skorzystają z pomysłu zapraszam do mnie po powrocie do szkoły, śmiało można podzielić się refleksjami.
Pozdrawiam ciepło, życzę zdrowia – Justyna Haduch

Więcej informacji: https://www.youtube.com/watch?v=ynUa6Zfwexk&list=PL59i21HbpDTwizVZu-a0433Nh4mewxM40&index=1&fbclid=IwAR0f1FtoidwIIMTBGElp5XYZFQBVBbSkCF3OQH35abIwLuiW_6N82-MQ6ho