We środę 8 czerwca uczniowie kl. II i III wraz z wychowawcami: p. E. Matuszek i p. K. Leszczyńską oraz p. S. Galant i p. W. Buczek uczestniczyli w wycieczce do Soliny i Nowosiółek. W drodze do Soliny dzieci zobaczyły w Uhercach Mineralnych „Chatkę Wariatkę’ – czyli dom ustawiony na dachu.
W Solinie wszystko było ciekawe – i zapora i przesuwające się gondole i oczywiście pamiątki. Po spacerze dużą atrakcję, a zarazem odpoczynkiem był godzinny rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, gdzie można było posłuchać wiadomości o jeziorze i okolicach oraz posłuchać piosenek związanych z Bieszczadami. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla chłopców, był pokaz sprawności i odwagi – żołnierze ćwiczyli zsuwanie się po linie na zaporę z helikoptera.
Po obfitych zakupach można było pojechać do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Nowosiółkach. Uczniowie zobaczyli mnóstwo wypchanych zwierząt z naszego regionu i zwierzą egzotycznych. Przewodnik ciekawie opowiadał o życiu i zwyczajach tych zwierząt. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do czekających przy szkole rodziców.