Projekt rządowy
  • Miła atmosfera
  • Przyjazna atmosfera służy uczeniu się i twórczej pracy
  • Nowoczesne technologie
  • Dobrze wyposażone sale lekcyjne
  • Patrzymy w przyszłość
  • Jesteśmy otwarci na nowoczesne technologie i nowatorskie pomysły
  • STAWIAMY NA PRZYSZŁOŚĆ!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte 60 000,00 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach programowania, informatyki i techniki, ale również w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Za otrzymane środki  w grudniu 2021r. nasza szkoła zakupiła m.in.: filament, drukarkę 3D wraz z akcesoriami i oprogramowaniem, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownice- stację lutowniczą, aparat cyfrowy wraz z akcesoriami, statyw z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, mikroskopy oraz inny niezbędny sprzęt do zajęć z robotyki (Phyton Standard) oraz do pracowni chemii i biologii (Mobilna Pracownia Przedmiotowa).

W drugiej turze w sierpniu 2022r. nasza szkoła wzbogaciła się jeszcze o zestawy robotów (Robot Smart Car Uno R3), zestawy do nauki kodowania i programowania (Programming Time), klocki konstrukcyjne (KNEX), tablice suchościeralne, krzesła obrotowe do pracowni druku 3D i pracowni programowania, gabloty oraz szafy do przetrzymywania sprzętu, pistolety z klejem na gorąco, oraz wyposażenie sali do zajęć z gotowania (garnki, patelnie, blendery, roboty wielofunkcyjne, miksery, zestawy desek, noży i talerzy, kubki, stolnice, wałki, miski, pojemniki, opiekacze, kuchnia elektryczna z piekarnikiem).