W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Z kulturą mi do twarzy”, uczniowie klasy II na grudniowych zajęciach gościli Agnieszkę Litwin – pracownika Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej. Pani Agnieszka opowiadała o drzewach iglastych i ich owocach. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć jakie piękne świąteczne ozdoby można zrobić z szyszek. Następnie same przystąpiły do wykonywania bożonarodzeniowych stroików. Do ich wykonania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu #LabolatoriaPrzyszlosci. Drugoklasiści wykazali się duża kreatywnością.
Dzieci podsumowały spotkanie stwierdzeniem, że były to wspaniałe zajęcia.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce.
Makiety świąteczne zakończone! Uczniowie klasy VI i VII mogą być dumni ze swojej pracy, makiety zdobią korytarze naszej szkoły i wprowadzają świąteczny klimat.
Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierniczków. W ramach innowacji pedagogicznej „Z kulturą mi do twarzy” nasze przedszkolaki piekły świąteczne pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki i zakładając fartuszki. Poznały składniki i sposób wykonywania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniczki w świątecznych kształtach: gwiazdki, bałwanki, śnieżynki i inne.