W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji upamiętniania 250 rocznicy Powołania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i w całej Europie władzy oświatowej, czyli instytucji będącej odpowiednikiem współczesnego MEiN. Uczennice klasy VII przedstawiły historię KEN. Odbyło się również uroczyste pasowanie pierwszoklasistów, którzy z pomocą samorządu uczniowskiego weszli w kolejny etap edukacji. Zbliżające się Święto Nauczycieli i Pracowników Szkoły było okazją do składania podziękowań, życzeń, ale też do refleksji i wspomnień. Uczniowie i zaproszeni goście odsłuchali zarysu historycznego edukacji w Zarszynie, historii powstawania szkoły i sylwetek pedagogów zarszyńskiej szkoły. Wszyscy wspomnieni pracownicy i obecni tworzą całokształt życia szkolnego i podnoszą jakość pracy zarszyńskiej szkoły. Na zakończenia nadszedł trudny czas pożegnania z wieloletnimi nauczycielkami naszej szkoły, które doczekały momentu przejścia na zasłużoną emeryturę. Uczniowie, współpracownicy i rodzice wyrazili wdzięczność i szczególne uznanie za długoletnią pracę dydaktyczną i wychowawczą.

dodał : Anna Ćwiąkała
17 października, 2023
2:59 pm
Clear Filters
11 czerwca 2026
W dniu 08.06.2026 r. odbyła się w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych 2025/2026. Gratulujemy Ewie Gieruli…
11 czerwca 2026
W dniu 29 maja 2026 r. uczniowie klasy 8 mieli okazję bliżej poznać ofertę edukacyjną kolejnych szkół ponadpodstawowych, uczestnicząc w…


