W lutym uczniowie klasy III zrealizowali moduł V „Matematyka w budowaniu z klocków” w ramach projektu „Natalka i Antek w Świecie Wielkiej Matematyki”. Zastanawiali się nad tym, co mają wspólnego matematyka i klocki. Starali się dostrzec w swoich konstrukcjach symetrię i rytm. Szukali matematyki zarówno w budowaniu z klocków, jak i w wyglądzie klocków. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniom, że świadomość zagadnień matematycznych (typu symetria, rytmy czy bryły) jest pomocna w zabawie i realizowaniu ciekawych projektów. Pokazuje bliskość i obecność tej nauki w życiu. Lekcja była wspaniałą okazją do budowania pozytywnej atmosfery w zespole klasowym.

Odbyło się również spotkanie przedszkolaków w Gminna Biblioteka Publiczna w Zarszynie na zajęciach czytelniczych z cyklu „Bajeczki z walizeczki”, dzieci z grupy 0a poznały Misia Tulisia i jego przyjaciół. Grupa 0b w ramach cyklu „Franklin w szkole i w domu”, zapoznały się z kolejną książką z tej serii pt: „Franklin i walentynki”. Klasa I zaś zaznajomiła się ze znaczeniem przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” kontynuując cykl zajęć pt. „Z przysłowiami za pan brat”.

W zerówce odbyły się zajęcia z psychologiem szkolnym panią Dorotą na temat emocji. Książka „Kolorowy potwór”, którą poznały dzieci w prosty sposób pozwala uczniom zobaczyć emocje w zupełnie nowym świetle. To niesamowita podróż, która inspiruje, rozwija wyobraźnię, uczy i pomaga nazywać różne emocje.

Z okazji niedawno obchodzonego Międzynarodowego Dnia Pizzy, dzieci z oddziałów przedszkolnych wspólnie wykonały swoje niepowtarzalne smakiem i wyglądem mini pizze. Przedszkolaki zapoznały się z etapami powstawania pizzy. Dużo radości sprawiło im wykonanie pizzy według własnych upodobań, a następnie degustacja. Po zajęciach można dostrzec wiele młodych talentów kulinarnych.