MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ
W dniu 24.04.2024r. w Szkole Podstawowej w Pielni odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły: w kategorii klas I-III uczennica klasy II Lena Cioć, w kategorii klas IV-VI Ewa Gierula- uczennica klasy VI, natomiast w kategorii wiekowej klas VII-VIII Nikola Komańska.
I miejsce w kategorii wiekowej klas VII-VIII zajęła Nikola Komańska za utwór autorstwa Artura Oppmana pt. „Orlątko”. II miejsce w kategorii wiekowej klas IV-VI zajęła Ewa Gierula za wiersz pt. „Ojczyzna” Tadeusza Szymy. Wyróżnienie w kategorii wiekowej klas I-III otrzymała Lena Cioć za utwór poetycki Antoniego Słonimskiego pt. ”Polska”. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poetyckim operowaniu słowem!
25 kwietnia 2024 r. odbył się w Przemyślu Finał Konkursu Biblijnego pn.: „Jak uczestniczyć we wspólnocie Kościoła?” w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Wzięło w nim udział 122 uczniów, w tym uczniowie naszej szkoły Ewa Gierula i Krzysztof Gburyk z kl. VI. Uczestniczących w finale powitał Abp Adam Szal Metropolita Przemyski. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do finału zdobyli tytuł finalisty Konkursu Biblijnego i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki – książki. Gratulujemy!Serdeczne podziękowanie dla pana Grzegorza Gieruli za pomoc w transporcie.
W dniu 08.05.2024 r. w Szkole Podstawowej im. J. Stapińskiego w Długiem odbył się Międzyszkolny Konkurs Geograficzny Wiedzy o Europie „Postaw na 6”. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 34 pytania dotyczące wiedzy o Europie. Naszą szkołę reprezentowali: Krzysztof Gburyk z kl. VI oraz Yehor Polianskyi z kl. VII, niewiele zabrakło by stanęli na podium. Gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział w konkursie.