W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii przeprowadzona przez grupę artystyczną „ Rekonstrukto” pod tytułem „Powstanie Warszawskie”. Podczas tej niecodziennej lekcji uczniowie mogli zapoznać się z historią II wojny światowej na ziemiach polskich. Szczególnie ukazany został atak Niemiec i ZSRS na Polskę w 1939 roku, życie ludności w czasie okupacji oraz przebieg i znaczenie Powstania Warszawskiego. Nasi uczniowie mogli obejrzeć mundury wojskowe z tamtych czasów, różnego rodzaju broń, jakim sprzętem bojowym posługiwał się żołnierz, jak udzielano pomocy medycznej rannym. Ciekawe i barwne opowieści prowadzących połączone z pokazem i zaangażowaniem publiczności wywoływały duże zainteresowanie ze strony uczniów. Była to żywa lekcja historii, która w bardzo interesujący sposób przybliżyła okres II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.

dodał : Anna Ćwiąkała
9 maja, 2024
10:59 am
Clear Filters
15 czerwca 2026
W marcu 2026 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 30 uczniów od…
15 czerwca 2026
28 maja naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy ,,trzask.pl’’., pan Dariusz Rochecki, który podzielił się z nami wspomnieniami z wyprawy…


