W środę 10.04.2024 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w XVI edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA” w Zespole Szkół w Rymanowie. Jagoda Toczek wybrała i zaśpiewała utwór z musicalu „Peter Pan”, natomiast Nikola Komańska i Oliwia Kwiatkowska wystąpiły w duecie prezentując wiersz pt. „Two kinds of people.” Serdecznie gratulujemy dziewczynom pięknych występów, talentu, odwagi i umiejętności językowych.

W dniu 16 kwietnia uczniowie naszej szkoły zmagali się w Odrzechowej z zadaniami matematycznymi w Gminnym Konkursie „Potyczki Matematyczne”. Szkołę w Zarszynie reprezentowali: Szymon Szałankiewicz z kl. 3 zdobywca 1 miejsca, Adam Pyrchała z kl. 4 zdobywca 2 miejsca, Laura Malik z kl. 5 zdobywczyni 2 miejsca, Krzysztof Gburyk z kl. 6 zdobywca 2 miejsca, Zuzanna Olearczyk z kl. 7 zdobywczyni 2 miejsca i Julia Kilar z kl. 8, która znalazła się zaraz za podium. Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

W dniu 18 kwietnia w Pielni odbył się II Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego.
Zwycięzcy zostali wyłonieni po niezwykle zaciętej rywalizacji. III miejsce zdobył Polianskyi Igor z naszej szkoły. Zawody koordynował nauczyciel wychowania fizycznego pan Janusz Twardy. Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy.
W dniu 23 kwietnia w Sanoku odbyły się igrzyska dzieci w pływaniu. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali dwaj uczniowie z klasy IV Marcel Woźniak oraz Antoni Haduch. Chłopaki osiągnęli bardzo dobre wyniki, w stawce 26 startujących zajęli odpowiednio Antek 10, a Marcel 6 miejsce. Nadmieniamy, że chłopaki są z klasy IV, a startowali z przeciwnikami z klas V i VI. Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów w przyszłości.