W dniu 18 maja 47 uczniów klas VI-VIII uczestniczyło w zajęciach V edycja programu „Edukacja z wojskiem”, będącego wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa, obronności oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. W projekcie bierze udział ponad 2800 szkół z całej Polski. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że udało się naszej szkole dostać do projektu. Program obejmuje specjalnie przygotowane, certyfikowane zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Uczniowie w czasie zajęć z żołnierzami Wojska Polskiego poznali m.in. zasady alarmowania, podstawy strzelectwa, terenoznawstwo, łączność, a także zasady udzielania pierwszej pomocy. Program wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026, w których wskazano m.in. kształtowanie postaw patriotycznych, społecznych i obywatelskich oraz dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

dodał : Anna Ćwiąkała
19 maja, 2026
2:25 pm
Clear Filters
15 czerwca 2026
W marcu 2026 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 30 uczniów od…
15 czerwca 2026
28 maja naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy ,,trzask.pl’’., pan Dariusz Rochecki, który podzielił się z nami wspomnieniami z wyprawy…


