W dniu 16 maja w Szkole Podstawowej w Zarszynie odbyło się spotkanie dla Rodziców dotyczące komunikacji z dzieckiem – „Dogadaj się ze mną”. O tym, jak ważna jest komunikacja wiemy wszyscy. Wiemy również o tym, że czasami niezwykle trudno jest nam się „dogadać”. Spotkanie miało na celu ukazać proste, praktyczne sposoby wpływające na poprawę jakości komunikacji. Rodzice dowiedzieli się czym jest „schemat pozytywnego kierowania” i jak budować komunikaty typu „ja”. Poruszono temat kształtowania samodzielności dziecka poprzez komunikację oraz budowania współpracy w komunikacji. Uczestnicy spotkania starali się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego dziecku należy dawać wybór? Istotną kwestią było zaznaczenie, że odpowiednio kierowane do dzieci komunikaty pomagają kształtować poczucie sprawstwa i adekwatną samoocenę. Podkreślono znaczącą rolę emocji w komunikacji. Spotkanie prowadziła psycholog Justyna Haduch.

dodał : Anna Ćwiąkała
20 maja, 2019
2:50 pm
Clear Filters
22 czerwca 2026
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kuriera Jana Łożańskiego w Zarszynie informuje, że w dniu 30 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie…
22 czerwca 2026
Dyrekcja szkoły informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 dla klas 0c – VIII w naszej szkole odbędzie się w…


