11 października 2018 roku uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość pasowania na ucznia. Sala kina zmieniła się na tę okoliczność w salę teatralną: była scenografia, widownia i wielkie emocje z obydwu stron: uczniów oraz rodziców. Jak przystało na rok, w którym obchodzimy 100 lecie odzyskania Niepodległości, uroczystość miała charakter patriotyczny. Uczniowie pokazali znajomość swojego kraju, zasad obowiązujących ucznia, wyśpiewali 4 zwrotki Hymnu Polski i inne poznane piosenki oraz złożyli śpiewnie tekst ślubowania. Pani Dyrektor pasowała wszystkich pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Zarszynie. Na zakończenie pierwszaczki otrzymały legitymacje, dyplomy oraz upominek do rodziców i kolegów z klas III oddziałów gimnazjalnych. W uroczystości uczestniczyli zaproszenia goście – podopieczni DDS w Zarszynie.

dodał : admin
11 października, 2018
5:58 pm
Clear Filters
22 czerwca 2026
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kuriera Jana Łożańskiego w Zarszynie informuje, że w dniu 30 czerwca (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie…
22 czerwca 2026
Dyrekcja szkoły informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 dla klas 0c – VIII w naszej szkole odbędzie się w…


