sobota, 4 grudnia, 2021
SP w Zarszynie ul.Bieszczadzka 19 38-530 Zarszyn
Strona główna Aktualności Szkoła w Zarszynie przyjazna logopedom

Szkoła w Zarszynie przyjazna logopedom

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym wzrasta liczba zaburzeń mowy u dzieci. Coraz częściej są już one wykrywane u dzieci dwu i trzyletnich, a nawet w wieku niemowlęcym. Wiek przedszkolny jest czasami „ostatnim dzwonkiem” do diagnozy i terapii dziecka. W Szkole Podstawowej w Zarszynie każdego roku przeprowadzane są badania przesiewowe i maluchy są dość wcześnie objęte specjalistyczną opieką logopedyczną. Prowadzi się także szeroki wachlarz działań profilaktycznych.
W ubiegłą sobotę, 8 września Szkoła Podstawowa w Zarszynie wraz ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie była współorganizatorem szkolenia logopedycznego na temat: Zaburzenia mowy u dzieci – diagnoza i terapia oraz metoda PNF, które odbyło się na terenie  szkoły. Szkolenie prowadziła mgr Tatiana Lewicka, neurologopeda ze śląskiego oddziału neurorehabilitacji. Udział w nim wzięli logopedzi z powiatu sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego, krośnieńskiego i jasielskiego, ogółem 42 logopedów.
Przy okazji szkolenia, kursanci mieli okazję obejrzeć naszą szkołę, podziwiać wystrój oraz wyposażenie w nowoczesny sprzęt multimedialny. Szkoła zrobiła na nich pozytywne wrażenie.

 

1 KOMENTARZ

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

U nas zawsze jest pogodnie

Zarszyn
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
1.3 °
-2.7 °
67 %
6.6kmh
99 %
sob.
-1 °
niedz.
2 °
pon.
1 °
wt.
-0 °
śr.
-2 °
TEKST
Kontrast